Bezpieczny kredyt 2% w Ciechocinku – jak kupić pierwsze mieszkanie?

Zakup mieszkania to dla wielu polskich rodzin poważne wyzwanie, często ponad siły. Ułatwić je ma program „Bezpieczny kredyt 2 procent”. Kto i do kiedy może z niego skorzystać?

„Bezpieczny kredyt 2%” wystartował 1 lipca 2023 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W jego ramach Polacy podpisali już ponad 37 tys. umów kredytowych. Czy to program dla Ciebie?

BEZPIECZNY KREDYT 2 PROCENT – ILE, DLA KOGO I NA JAK DŁUGO?

Program dopłat do kredytów skierowany jest do osób młodych, które chciałyby kupić swoje pierwsze mieszkanie. Co oznacza to w praktyce? Na tańszy kredyt mogą liczyć tylko osoby, które nie ukończyły 45 roku życia. Beneficjentem programu nie może też być osoba, która jest posiadaczem (lub była w przeszłości) mieszkania lub domu. Kryterium wykluczającym z „Bezpiecznego kredytu 2%” jest także prawo do lokalu spółdzielczego.

Choć program nie definiuje, jaka może być maksymalna cena mieszkania z metra, precyzyjnie określa maksymalną kwotę kredytu, którą może obejmować. Dla osoby samotnej jest to 500 000 zł. Dla małżeństwa czy rodzica z dzieckiem – 600 000 zł. 

W ramach „Bezpiecznego kredytu 2 procent” uzyskamy dopłaty do zaciągniętego przez nas zobowiązania przez 10 lat. Nie oznacza to, że musimy wziąć kredyt na taki okres. Można podpisać umowę na przykład na 20 lat. W takiej sytuacji warto pamiętać jednak, że po pierwszych 10 latach nasze oprocentowanie wróci do poziomu rynkowego. 

Dopłata dotyczy kredytów ze stałą stopą oprocentowania weryfikowaną co 5 lat i uzyskać ją można tylko do kredytów w instytucjach finansowych, które mają podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który to finansuje program.

Jeszcze jedno zastrzeżenie. Skorzystanie z programu „Bezpieczny kredyt 2 procent” nie oznacza, że koszty naszego kredytu wyniosą przez 10 lat dokładnie 2%. Dopłaty dotyczą tylko kwoty odsetkowej. Prowizje, opłaty i ubezpieczenie spłacane są w całości przez kredytobiorcę. 

DO KIEDY MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI?

Jak wspomnieliśmy na początku tekstu, „Bezpieczny Kredyt 2 procent” cieszy się bardzo dużą popularnością. Szacuje się, że do połowy listopada zakontraktowano już ok. 72% całego budżetu programu (co odpowiada kwocie 677 mln zł). Oznacza to, że wkrótce nastąpić może wstrzymanie przyjmowania nowych wniosków.

Kiedy dokładnie? Eksperci jako najbardziej prawdopodobną datę wskazują 2-3 stycznia 2024 roku. Co ważne, nawet w przypadku przekroczenia budżetu przez BGK, wszystkie wnioski o dopłatę, które zostaną zarejestrowane przez banki do końca tego roku powinny zostać zrealizowane.

CZY MOŻNA WZIĄĆ „BEZPIECZNY KREDYT 2%” NA NASZE MIESZKANIA?

Jak najbardziej tak! Jeśli tylko spełniasz wymienione w tekście kryteria, możesz się ubiegać o skorzystanie z programu, przy zakupie mieszkania w naszej inwestycji. 

Nie chcesz stracić szansy na dopłatę do kredytu? Jeszcze dziś wypełnij formularz pod tym tekstem albo po prostu zadzwoń pod numer 602 444 138, by uzyskać ofertę na interesujące Cię mieszkanie przy Słowackiego 51 w Ciechocinku!

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami
  T E L E F O N :

  +48 602 444 138

  E M A I L :

  biuro@slowackiego42.pl

  Nasze biuro jest otwarte od godziny 8:00 do 16:00.
  Kontakt telefoniczny do godziny 18:00