Dlaczego warto zamieszkać w Ciechocinku?

Ciechocinek to chyba najbardziej znane polskie uzdrowisko. Czy jest to jednak dobre miejsce do życia na co dzień? 

Szacuje się, że Ciechocinek odwiedza każdego roku ok. 600 tysięcy turystów, z czego ok. 120 tysięcy stanowią osoby, które przyjeżdżają tu, by podratować swoje zdrowie. Na stałe żyje tu ok. 10,5 tysięcy mieszkańców. Dlaczego warto do nich dołączyć?

W CIECHOCINKU JEST ZDROWO… I PRZYJEMNIE

Blisko dwustuletnia tradycja uzdrowiskowa nie wzięła się znikąd. Jej bazą są tutejsze źródła solankowe, dzięki którym miasto słynie z wód leczniczych: chlorkowo-sodowych, bromkowych, jodkowych, żelazistych oraz borowych. Miejscowe tężnie to pomnik XIX-wiecznej techniki i znak rozpoznawczy miasta. Równie istotny dla popularności Ciechocinka jest jednak także jego specyficzny mikroklimat.

Pogoda w Ciechocinku jest stosunkowo łagodna w porównaniu do innych uzdrowisk o podobnych walorach. Przeciętna roczna temperatura jeszcze kilka lat temu wynosiła 7,9 stopnia Celsjusza, a suma opadów i wiatrów były relatywnie niskie. W połączeniu ze stosunkowo dużym nasłonecznieniem (prawie 1500 godzin w skali roku) daje to idealne warunki nawet dla osób wrażliwych na zmiany pogody. Aż 41% wszystkich dni w ciągu roku to tzw. dni z komfortem klimatycznym! 

Niezaprzeczalnym atutem Ciechocinka jest również dużo zieleni w mieście. Jest to nie tylko ponad 18-hektarowy Park Zdrojowy. Kto kiedykolwiek odwiedził Ciechocinek ten wie, że życie toczy się tu jakby inaczej – spokojniej i bardziej zielono. 

CIECHOCINEK TO NIE TYLKO WYPOCZYNEK

Ciechocinek to nie tylko miejsce dla osób starszych, decydujących się na przyjazd tu, by podreperować swoje zdrowie i odpocząć, mając dostęp do infrastruktury medycznej na najwyższym możliwym poziomie. 

To także idealne miasto dla rodzin z dziećmi, które dzięki specyficznemu mikroklimatowi szybko poprawią swoje zdrowie lub po prostu spędzą tu szczęśliwe dzieciństwo. Dobre placówki edukacyjne (przedszkola, podstawówki, szkoła średnia) stanowią znakomitą przestrzeń do rozwoju dla najmłodszych. 

Dorośli również znajdą tu coś dla siebie. Bliskość Torunia (pół godziny jazdy samochodem) sprawia, że zatrudnienie znajdą tu pracownicy niemal każdej specjalności, a i lokalny rynek pracy jest otwarty na przyjezdnych. Na jedną osobę wyjeżdżającą do pracy z Ciechocinka, przypada aż 2,39 osób, które przyjeżdżają tu z innych miast.

IDEALNE MIESZKANIE W CIECHOCINKU

Projektując osiedle Słowackiego 51 chcieliśmy stworzyć spokojną przestrzeń do życia dla każdego: zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi. Budynki z garażami podziemnymi, windami i klimatyzacją indywidualną w każdym mieszkaniu mają zapewnić maksymalny komfort i dostępność dla każdego.

Trzy bloki składają się na 90 mieszkań w różnych metrażach, od 28,49 do 66,11 m². 22 spośród nich to lokale jednopokojowe, 28 – dwupokojowe, a 40 – trzypokojowe. Ponieważ sprzedaż apartamentów już ruszyła, warto poznać inwestycję już dziś. 

Jeśli chcesz otrzymać ofertę na interesujące Cię mieszkanie, wypełnij formularz pod tekstem lub po prostu zadzwoń pod numer 602 444 138!

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami
  T E L E F O N :

  +48 602 444 138

  E M A I L :

  biuro@slowackiego42.pl

  Nasze biuro jest otwarte od godziny 8:00 do 16:00.
  Kontakt telefoniczny do godziny 18:00